GÜNSEL Ofis Müzesi
GÜNSEL Ofis Müzesi: Sanat ve İnovasyonun Buluştuğu Yer

GÜNSEL Ofis Müzesi'ne hoş geldiniz. Yaratıcılık ve inovasyonun uyum içinde  buluşarak GÜNSEL’de vücut bulduğu olağanüstü bir mekan! Genel Merkez ve AR-GE tesislerimizin sanatla bütünleşen bir ofis müzesine dönüştürerek, bütün ekibimizin, çalışmalarının her anında ana ilham kaynağımız olan sanatla olan bağını kalıcı hale getirdik. Sanatı çalışma ortamının bir parçası haline getiren GÜNSEL Ofis Müzesi, Kıbrıs’ta tek olma özelliği taşıyor.

GÜNSEL Ofis Müzesi, ofis ve ortak alanlarımızda sergilenen 77 muhteşem sanat eserine ev sahipliği yapıyor. Bu sanat eserleri, çalışanlarımız arasında yaratıcılığı, inovasyonu ve ilhamı teşvik etmek amacıyla özenle seçildi. Bu zarif parçalarla kendimizi çevreleyerek; fikirlerin yeşerebileceği ve ekibimizin elektrikli araç tasarımı ve teknolojisinde sınırları zorlamaya devam edebileceği bir çalışma ortamı oluşturmayı hedefledik.

Koleksiyonumuz

GÜNSEL Ofis Müzesi, resim ve heykel gibi farklı alanlardan seçilen 77 muhteşem sanat eserini bünyesinde barındırıyor. GÜNSEL'in sanat ve teknolojinin birleşimine dair temel inancının ruhunu yansıtan bu eserler, çeşitli stilleri ve teknikleri temsil eden, pek çok çağdaş sanatçının eserlerini içeriyor.


GÜNSEL Ofis Müzesi’nin oluşturduğu sanat atmosferi, GÜNSEL Genel Merkez’ine atılan ilk adımla kendisini hissettirmeye başlıyor. Açık havada sergilenen anıtsal heykellerin arasından geçilerek girilen girişte ilk bakışta; GÜNSEL’in sanat ve yeniliğe olan bağlılığının özünü yansıtan, etkileyici ve eşsiz bir avize göze çarpıyor. Taşıdığı vitray parçalarla renk ve canlılık kazanan bu özel yapım avize,  hayvan ve insan figürlerini içeren ayrıntılı tasarımı ile arkasındaki sanatçıların olağanüstü yeteneğini sergiliyor. GÜNSEL içindeki yaratıcılık ve birliğin kaynaşmasını da simgeleyen eser; bağlantılı katmanlar, elektrikli araç teknolojisinde yenilikleri sürdürme ve sınırları zorlama konusunda uyum içinde çalışan farklı departmanlar ve ekipler arasındaki iş birliğini temsil ediyor. Karmaşık hayvan ve insan figürleri, sürdürülebilir bir gelecek için ortak vizyonumuzun peşinden koşarken bir araya gelen çeşitli yetenekleri ve fikirleri temsil ediyor.


GÜNSEL’i şekillendiren tasarımların doğduğu, giriş kattaki tasarım toplantı odamız ise başlı başına postmodern bir sanat eserini andırıyor. Endüstri ile sanatı, tasarımcı gözüyle bütünleyen bu oda, GÜNSEL’in yerel köklerini de gözler önüne seriyor. Sanatın ve kültürün otomobille  kesiştiği bir alan olarak tasarlanan mekanda; boya, plastik, kumaş, doku ve tasarım örneklerinin yanı sıra, yerel kültüre özgü el sanatlarından ilham alan objeler de sergileniyor.  Bu öğeler, aynı zamanda araçlarımızın tasarımında ve işlevselliğinde de önemli bir rol oynuyor.

GÜNSEL ekibinin önemli tasarım kararları alırken ilham alabileceği ve fikirlerini paylaşabileceği yaratıcı bir ortam sunan bu odada, sesta sepeti ve lefkara işi gibi geleneksel el sanatları, araçlarımızın tasarımına da entegre edilerek hem estetik değerlerimizi hem de yerel kültürümüzle kurduğumuz bağlarımızı güçlendirmemizi sağlıyor. Örneğin, J9 modelimizin yan aynalarını tasarlarken KKTC bayrağından ilham almamız gibi benzersiz tasarımlar bu odada doğdu.


GÜNSEL modellerinin  tasarımında, Kıbrıs'ın doğal güzellikleri ve endemik türlerine saygı göstermeyi hedefledik. Kıbrıs’ın endemik canlılarından ”muflon” bunun en özel örneklerinden. Çevikliği, kaslı yapısı ve hilal şeklindeki boynuzlarıyla ön plana çıkan muflonun bu özelliklerini GÜNSEL B9’un aerodinamik ve estetik unsurlarına yansıtarak aracın Kıbrıs'ın doğal mirasına olan bağlılığını ortaya koyduk..

Genel merkezimizin ikinci katında bulunan muflon heykeli de bizlere her gün; ne için çalıştığımızı ve doğayla uyumlu bir gelecek için inovasyonun önemini hatırlatıyor.

Yine ikinci katta bulunan toplantı odamız da kimliğimizi yansıtan özel eserlere ev sahipliği yapıyor. Bu odada sergilenen, Kazak sanatçı Orazbek Yessenbayev’in ipek üzerine tükenmez kalem tekniği ile hazırladığı 4 metrelik özel çalışma, farklı toplumlardan farklı inançlara gönderme yapan sembollerle GÜNSEL’in uluslararası kimliğine vurgu yapıyor.


Dinamik Bir Çalışma Alanı

Sanatı çalışma ortamı ile bütünleştiren GÜNSEL Ofis Müzesi ile GÜNSEL’in şekillendirildiği ofislerimizi, dinamik ve ilham verici bir çalışma alanına dönüştürüyoruz. Bu benzersiz ofis tasarımı yaklaşımı, takımdaşlık ve iş birliği duygusunu besleyerek, inovasyon ve yenilikçiliği ateşliyor ve GÜNSEL'in elektrikli araç sektöründeki başarısını sürdürülebilir kılmayı sağlıyor.


GÜNSEL Ofis Müzesi'ni Keşfedin

Sizi, GÜNSEL Ofis Müzesi'ni keşfe çıkarak, sanatın inovasyon ve ilerleme üzerindeki güçlü etkisini bizzat deneyimlemeye davet ediyoruz. Eserlerin arkasındaki sanatçılar hakkında daha fazla bilgi edinin, anlattıkları hikayeleri öğrenin ve yaratıcılıklarının GÜNSEL'in elektrikli araçlarındaki çığır açan gelişmeleri nasıl ilham verdiğini keşfedin. GÜNSEL Ofis Müzesi'nde sanat ve teknolojinin mükemmel uyumunu keşfedin ve ilham alın.